Captain3

O daha okul yıllarında almış olduğu turizm derslerinden etkilenip turizmi kendine çok genç yaşlarda meslek olarak benimsemiş olup denize olan sevgisinden dolayı yat işletmeciliğini tercih etmiştir.

1983 yılında tayfa olarak başladığı yat turizminden 1987 de amatör kaptan, 1991 de ise profesyonel yat kaptanı olmuştur. 1983 ten 1998 e kadar değişik teknelerde tayfa ve kaptan olarak çalışmış olup 1998 de kendi imalatı olan ALPER 98 isimli teknesinde mal sahibi / kaptan olarak günümüze kadar çalışmaktadır.

O kendisine güler yüz, dürüstlük ve arkadaşlık üçgenini benimsemiş olan, müşteri memnuniyetini kendi çıkarlarının önüne koyan, iyi bir tatil, profesyonel bir ekip işinden ulaşılacağına inanan, o konuşurken ağzından bal akan, yüzünden gülücükler saçan, insanları sevmesini ve sevdirmesini bilen, neşeli ve sempatik birisi, cesur bir denizci, profesyonel bir balıkçı ve mükemmel bir kaptandır.

Kaptan Salih yeterince İngilizce bilen, evli olup bir erkek (ALPER), bir kız (Serena) çocuk babası olup 1974 ten beri işitme engellidir. (25 yıldan beri işitme cihazı kullanmaktadır.)